▒█▀▀▀█ █▀▀█ █▀▀▄ █▀▀█ ▒█▀▀▀█ ▀▀█▀▀ █▀▀█ █▀▀▄ █▀▀ ░ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▄▀█ 
░▀▀▀▄▄ █▄▄█ █░░█ █▄▄▀ ░▀▀▀▄▄ ░░█░░ █░░█ █░░█ █▀▀ ▄ ▒█░░░ █░░█ █░▀░█ 
▒█▄▄▄█ ▀░░▀ ▀▀▀░ ▀░▀▀ ▒█▄▄▄█ ░░▀░░ ▀▀▀▀ ▀░░▀ ▀▀▀ █ ▒█▄▄█ ▀▀▀▀ ▀░░░▀ # We're looking for talented developers like you at  ͇らAÐRらTØNƐ.ㄈO௱ , send your CV to Me iniɘlɒИ-ʜƨoɿooﻼ :   arvindastanboo [at] gmail . com  !

استفاده از سنگ برای کف حمام و دستشویی - سنگهای رایج برای کف

استفاده از سنگ برای کف حمام و دستشویی

زیبایی و ماندگاری بالا، سنگ را به کاشی محبوب برای کف حمام و دستشویی تبدیل کرده است.برای افردی که اجازه میدهند طبیعت طراحی را به دست بگیرد، سنگ انتخاب مناسبیست. این انتخاب معمولا گران ترین انتخاب است اما سنگ طبیعی، حمامی معمولی را به گریزی لوکس مبدل میکند. کاشی های ساخته شده از سنگ با گذر زمان با ارزشتر میشوند و برای دهه ها ماندگاری دارند.  سطح آنها ممکن است لیز و سرد باشد اما گرمایش از کف واستفاده از پوشش کاهش دهنده ی لیزی در مرحله پایانی میتوانند راه حلی برای این مسئله باشند.

 

حمام و دستشویی های با پوشش کف سنگ

انواع سنگ قابل استفاده در کف حمام و دستشویی

سنگ گرانیت : نوعی سنگ آذرین، گرانیت بسیار محکم است و در رنگ ها و طرح های مختلف موجود است.

سنگ آهک : سنگ رسوبی که سطحی صاف دارد و رنگهای سفید و خنثی موجود است.

سنگ مرمر : نوعی سنگ دگرگونی که حاوی سنگ آهک متبلور است و سطحی لوکس که شامل رگه ها و کریستال است را به ارمغان میاورد.

سنگ اسلیت یا سنگ لوح : این سنگ متشکل از کوارتز، کلریت، میکا، کلسیت است. سنگ لوح بسیار مقاوم است و در سایه های رنگی مختلف موجود است.

سنگ تراورتن : این سنگ در زیر رودها و جویبارها تشکیل میشود و معمولا صاف و متخلخل هستند.

راهنمای انتخاب سنگ مناسب برای کف حمام و دستشویی

پرداخت و پوشش پایانی بافت سطح و پوشش پایانی بسته به نوع سنگ انتخابی متفاوت است. در مجموع، پوشش های پایانی پولیش خورده براق تر به نظر میرسند اما میتوانند در زیر پا لیز باشند. پوشش پایانی مات و یا حند، کارایی بهتری خواهد داشت.

تنوع همانند دیگر مواد طبیعی تعداد زیادی تنوع رنگی موجود است. اگر تصمیم به استفاده از سنگ دارید، تعدادی قطعه اضافه خریداری کنید تا برای تعمیرات آتی از آن ها استفاده کنید چرا که اگر همان قطعه سنگ را بعدا خریداری کنید ممکن است تطابق لازم را نداشته باشد.

مطلب مشابه  چطور کابینت های آشپزخانه را رنگ کنیم؟ - 8 گام برای رنگ آمیزی کابینت

آب بندی و رزین تمامی انواع سنگ به یم لایه ی محافظ نیاز دارند. این که این امر چند وقت یکبار انجام شود بسته به نوع سنگ و میزان استفاده میباشد. فاکتورهای تمیزکاری و شستشو سنگ ها معمولا به سادگی تمیز میشوند. سیم  و یا پد تمیز کاری استفاده نکنید چرا که باعث خراش و خط افتادگی بر روی سنگ میشود. برای ضد لک و ضد آب نگه داشتن آن از رزین استفاده کنید.

زیرسازی سنگ ها نیازدارند تا بر روی سطحی صاف، هموار و سفت و محکم کار شوند.  دال بتنی ، سطح با پایه ی سیمان، تخته سه لا و کاشی های موجود همگی مناسب هستند. دقت داشته باشید که برخی از انواع سنگ ها آب را جذب میکنند، برای جلوگیری ازین مشکل میبایست نگهداری خاصی اعمال شود.

 

استفاده از سنگ در دکوراسیون کف حمام و دستشویی
5 (100%) 1 vote