▒█▀▀▀█ █▀▀█ █▀▀▄ █▀▀█ ▒█▀▀▀█ ▀▀█▀▀ █▀▀█ █▀▀▄ █▀▀ ░ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▄▀█ 
░▀▀▀▄▄ █▄▄█ █░░█ █▄▄▀ ░▀▀▀▄▄ ░░█░░ █░░█ █░░█ █▀▀ ▄ ▒█░░░ █░░█ █░▀░█ 
▒█▄▄▄█ ▀░░▀ ▀▀▀░ ▀░▀▀ ▒█▄▄▄█ ░░▀░░ ▀▀▀▀ ▀░░▀ ▀▀▀ █ ▒█▄▄█ ▀▀▀▀ ▀░░░▀ # We're looking for talented developers like you at  ͇らAÐRらTØNƐ.ㄈO௱ , send your CV to Me iniɘlɒИ-ʜƨoɿooﻼ :   arvindastanboo [at] gmail . com  !

چگونه دفتر کار خانگی مان را طراحی و تزئین کنیم -سنگ آنتیک و سنگ مصنوعی صدر استون

آموزش طراحی  دفتر کار خانگی – چگونه محیط کار و آفیس خود را در خانه طراحی و تزئین کنیم؟

یک دفتر کار عالی که درآن، سختی های کار و آرامش زندگی به تعادل رسیده و دارای راحت‌ترین و خودمانی‌ترین محیط برای شماست، فراتر از یک محیط کار یا خانه است و عاملی برای لذت بردن از کسب و کار است. در ادامه 13 نکته برای طراحی دفترکار در منزل به شما پیشنهاد شده است.

1. تمام زوایا را در نظر بگیرید

در هنگام کار در یک دفتر رسمی، میز اغلب در اتاقک یا تاقچه ایجاد شده در یک دیوار قراردارد. اما یکی از آزادی های محیط کارخانگی، این است که قادرید در هر زاویه ای بنشینید بدون اینکه اتاقک شما را محدود کند. میزکار خود را داخل اتاقک طوری قراردهید که یک فضای محدود برای کار ایجاد شود و حداکثر میزان فضا بین شما و دیوارهای روبرو ایجاد شود. سعی کنید میزکار خود را در موقعیت‌های مختلف قرار دهید تا راحت‌ترین زاویه ممکن برای شما مشخص شود.

 زوایا طراحی دفتر کار خانگی صدر استون - استفاده از تمام

2. قفسه بندی کنید

هنگامی که «دفتر» خود را واقعا در یک گوشه کوچک در خانه در نظر می‌گیرید، به جای پرکردن اتاق از وسایل مختلف، بهتر است فقسه‌هایی در نظر بگیرید و تمام وسایل مورد نیاز را در آنها قرار دهید و از درهم و برهمی محیط کار خود جلوگیری کنید. مطمئن شوید که عناصر تزئینی مثل کتابهای الهام بخش و هنری هم در قفسه ها جا داده اید. همچنین رنگ های مناسب و روشن مثل سفید یا طرح چوب برای قفسه ها در نظر بگیرید. این احساس خوبی به شما می‌دهد.

طراحی دفتر کار خانگی صدر استون - قفسه بندی

3. برای میز، پد یا رومیزی درنظر بگیرید

میز شما علاوه بر اینکه باید جذاب و راحت باشد و بتوانید کامپیوتر را رویش قرارداده و به راحتی تایپ کنید، لازم است یک رومیزی هم داشته باشد تا از آسیب دیدن، کثیفی و ضربه دیدن میز جلوگیری کند و استفاده از آن میز برای شما هم راحت باشد.

طراحی دفتر کار خانگی صدر استون - رومیزی

4. از یک لپ تاپ استفاده کنید

برخی از مشاغل نیاز به یک کامپیوتر بزرگ رومیزی دارند. اگر شما نیازی به آن ندارید، کافیست از یک لپ تاپ و یا تبلت استفاده کنید. این به شما آزادی عمل و فضای بیشتری برای کار می‌دهد، نه اینکه شما تمام روز در یک مستطیل تیره بزرگ زندانی باشید که به شما یادآوری می‌کند کارهای زیادی برای انجام‌دادن باقی مانده است.

طراحی دفتر کار خانگی صدر استون - لئ تلئ

5. میز کار خود را تزئین کنید

یکی از بهترین قسمت های دفتر کار خانگی اینست که در محیط خفقان آور اداره زندانی نیستید. بنابراین چرا یک محیط گرفته در خانه ایجاد کنید؟ عناصر تزئینی مثل یک گلدان پرگل، می‌تواند به شما لذت واقعی کار کردن در خانه را بدهد.

طراحی دفتر کار خانگی صدر استون - رتزیی نمیز کار

6. جایی برای تنقلات درنظر بگیرید

با توجه به راحتی کار در منزل، شما امکانات بیشتری در اختیار دارید و مسلما بیشتر وسوسه می‌شوید میزکار خود را ترک کنید. مثلا اگر شما برای خود قهوه درست می‌کنید لازم است یک قهوه ساز را نزدیک میز خود قراردهید و یا یک جعبه نوشیدنی یا یخچال کوچک حاوی آب گازدار و نوشابه در کنار خود داشته باشید.

طراحی دفتر کار خانگی صدر استون - جایی برای تنقلات

7. جایی برای لوازم التحریر

برای دسترسی به قلم و مداد و سایر لوازم التحریر، مثل یک هنرمند از قلمدان یا ظروف شیشه ای و غیره برای نگه داشتن و در دسترس بودن همه چیز استفاده کنید. در این صورت کمتر مجبور به بلندشدن و جستجو برای پیداکردن آنها می‌شوید.

طراحی دفتر کار خانگی صدر استون - جایی برای کاغذها

8. ترکیب‌بندی مناسبی برای طرح و رنگ در نظر بگیرید

تجربه نشان داده که ترکیب مناسب طرح و رنگ به شما احساس خلاقیت می دهد و محرک قوی درمحل کار است. بنابراین نترسید از اینکه رنگهای شاد و سرزنده باعث حواس پرتی شما شوند. برای داشتن تعادل در این ترکیب، رنگهای محرک و انرژیک در اطرافتان داشته باشید. در این صورت زمانی که ذهن سرگردانتان این طرف و آن طرف می‌رود، می توانید دقایقی با خیره شدن به این رنگها، به تمرکز برسید.

مطلب مشابه  راهنمای انتخاب کف پوش جدید برای خانه - هر چه ارزان تر ، بهتر

طراحی دفتر کار خانگی صدر استون - طرح و رنگ

9. آثار هنری را در ارتفاع مناسب نصب کنید

مردم اکثرا آثار هنری را طوری آویزان می‌کنند که در راستای دیدشان باشد. اما راستای دید، زمانی که شما ایستاده‌اید و یا پشت میز نشسته‌اید با یکدیگر فرق می‌کند. سعی کنید آثار هنری را 15 تا 25 سانتی‌متر بالاتر از میز کار خود آویزان کنید و یک شمع یا لامپ در مقابل خود روی میز داشته باشید تا جلوه‌های بصری و ترکیبات جالبی با آثار هنری ایجاد کند. شما همچنین می‌توانید علاوه بر آویزان کردن آثار هنری، برخی را نیز روی میز به دیوار تکیه دهید تا نمای غیرمتعارف و خلاقانه‌ای بدست آورید. اگر در اطراف میزکار پنجره قرار دارد، یک چشم انداز عالی خواهید داشت.

طراحی دفتر کار خانگی صدر استون - آثار هنری

10. تصاویر الهام بخش پیش روی خود داشته باشید

اگر شما از یک تخته برای چسباندن یادداشت‌ها، نمونه‌ها و نظایر آن استفاده می‌کنید، بهتر است اندازه آن را کمی بزرگتر از نیاز در نظر بگیرید و چند عکس مثبت و الهام بخش هم روی آن نصب کنید. اجازه ندهید این تخته پر از محاسبات و صورت هزینه ها و لیست های خشک و خالی باشد که هرگز دوست ندارید به آن نگاه کنید.

طراحی دفتر کار خانگی صدر استون - آثار هنری

11. کاغذهایتان را مرتب کنید

اگر شما نمی‌توانید به صورت روزانه مقالات و کاغذهای خود را 100% مرتب و دسته بندی کنید، عاقلانه‌ترین کار این است که یک مکان موقت برای نگهداری اسناد و کاغذها داشته باشید تا در فرصت مناسب آنها را مرتب کنید. در غیر این صورت همیشه میزتان درهم و برهم و نامرتب است. یک کشو یا میز برای این کاغذها درنظر بگیرید و مطمئن شوید آنها را حتما هر هفته قبل از اینکه کارهای هفتگی‌تان به پایان برسد مرتب می‌کنید.

طراحی دفتر کار خانگی صدر استون - کاغذهای

12. روشنایی کافی در محیط کار داشته باشید

روشنایی محیط کار عامل موثری است که شما را در مود کارکردن قرار می دهد و روی بهره وری و سلامت شما تاثیر زیادی دارد. روشنایی نامناسب می‌تواند باعث فشار روی چشمان شما شود به خصوص اگر در یک فضای تاریک به یک صفحه نمایش روشن خیره می‌شوید. بهترین کار، در نظر گرفتن یک آباژور با روشنایی کافی در محیط کار است. برای صرفه جویی در فضا، شما همچنین می‌توانید از چراغ رومیزی با یک لامپ و یا حتی یک لامپ نصب شده به دیوار استفاده کنید که نور را حدود 10-16 اینچ در اطراف پراکنده می‌کند.

طراحی دفتر کار خانگی صدر استون - روشنایی کافی

13. سینی روی میز قراردهید

اگر میز کار خود را چند منظوره در نظر گرفته اید و یا در اتاق کارتان، مهمان می‌پذیرید، لازم است یک سینی روی میز داشته باشید که برخی اقلام را در آن نگهداری کنید و بتوانید به راحتی آنها را جابجا کنید. مثلا لوازم التحریر را در شیشه هایی گذاشته و در سینی قرار دهید و یا بطری های نوشابه، عینک‌ها و مواردی از این دست را می‌توانید در سینی یا جایگاه مخصوصی روی میز کارتان قراردهید.

طراحی دفتر کار خانگی صدر استون - سینی و گلدان

منبع: phow.ir

چگونه دفتر کار خانگی مان را طراحی و تزئین کنیم
5 (100%) 1 vote