▒█▀▀▀█ █▀▀█ █▀▀▄ █▀▀█ ▒█▀▀▀█ ▀▀█▀▀ █▀▀█ █▀▀▄ █▀▀ ░ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▄▀█ 
░▀▀▀▄▄ █▄▄█ █░░█ █▄▄▀ ░▀▀▀▄▄ ░░█░░ █░░█ █░░█ █▀▀ ▄ ▒█░░░ █░░█ █░▀░█ 
▒█▄▄▄█ ▀░░▀ ▀▀▀░ ▀░▀▀ ▒█▄▄▄█ ░░▀░░ ▀▀▀▀ ▀░░▀ ▀▀▀ █ ▒█▄▄█ ▀▀▀▀ ▀░░░▀ # We're looking for talented developers like you at  ͇らAÐRらTØNƐ.ㄈO௱ , send your CV to Me iniɘlɒИ-ʜƨoɿooﻼ :   arvindastanboo [at] gmail . com  !

چگونه یک باغچه کوچک در بالکن آپارتمان‌مان داشته باشیم -صدراستون

چگونه یک باغچه ی کوچک در بالکن خانه مان داشته باشیم

زندگی در آپارتمان و نداشتن فضا برای درست کردن باغچه، به این معنا نیست که نمی‌توانید از داشتن باغچه‌ی شخصی‌تان لذت ببرید. بالکن خانه‌تان را به یک باغچه‌ی کوچک تبدیل کنید تا هم خودتان از داشتن آن لذت ببرید هم با نشان دادن آن به مهمانانتان آنها را سرگرم کنید. برای عمق بخشیدن به بالکن‌تان گیاهان را در گلدان‌های با اندازه‌های متفاوت بکارید و برای استفاده از فضای عمودی، از یک داربست عمودی کوچک استفاده کنید. با کمی ابتکار می‌توانید از همه یا بخش زیادی از فضایی که دارید برای ایجاد یک مکان امن برای گیاهان مورد علاقه تان استفاده کنید.

طراحی بالکن آپارتمان صدر استون -۱

No Yard, No Problem: Tips for a Beautiful Balcony Garden

بررسی میزان نورگیری بالکن

در ساعت های مختلف روز به بالکن بروید تا میزان نوری که گیاهان دریافت می کنند را اندازه بگیرید. ممکن است بالکن شما به طور کامل در معرض تابش نور خورشید باشد یا به بخش‌هایی از آن نور خورشید بتابد و یا به طور کامل در سایه باشد. یک طرح کلی از بالکن روی کاغذ رسم کنید و به میزان نوری که به هر قسمت می تابد هم توجه کنید.

طراحی بالکن آپارتمان صدر استون -۸

Gardening Without a Garden

رسم طرح دقیق بالکن و نحوه چیدمان گلدانها

قبل از اینکه کارتان را شروع کنید یک طرح دقیق و همراه با جزئیات از بالکن روی کاغذ رسم کنید. برای مشخص کردن محدوده‌ی باغچه تان از یک داربست استفاده کنید. مکان‌های متفاوتی که برای قرار دادن گلدان ها در نظر گرفته‌اید را علامت گذاری کنید. توجه کنید گیاهانی که بزرگ تر هستند عقب تر، و گیاهان کوچک تر جلوی آن ها قرار بگیرند. اگر بالکن تان لبه دارد، می توانید گلدان‌هایی را از آن آویزان کنید. همچین می‌توانید از نیمکت و یا یک وسایل تزئینی مثل لانه ی پرنده استفاده کنید.

نصب داربست در بالکن برای راه اندازی باغچه

در بالکن تان داربست نصب کنید. بسته به سلیقه و ترجیح شخصی تان می‌توانید داربست را با قلاب محکم به دیوار وصل کنید یا دو گوشه ی عمودی آن را در جایشان روی زمین محکم کنید.

طراحی بالکن آپارتمان صدر استون -۵

ابتدا گلدانهای بزرگتر

ابتدا گلدان‌های بزرگ تر را در جایی که برایشان در نظر گرفته‌اید، قرار دهید. از گلدان‌های کوچک پلاستیکی و گلدان‌های چوبی بزرگ که کف شان سوراخ دارد استفاده کنید. گیاهانی که گلدان‌های متوسطی دارند را در امتداد دیوار بالکن کنار هم قرار دهید و گلدان‌های بزرگ‌تر را در گوشه‌ها بگذارید. برای اینکه به فضای بالکن رنگ و عمق بیشتری ببخشید، گلدان های کوچک تر را جلوی گلدان های بزرگ قرار دهید.

مطلب مشابه  چگونه دفتر کار خانگی مان را طراحی و تزئین کنیم

طراحی بالکن آپارتمان صدر استون -۲

ایجاد حریم باغچه در بالکن با همسایه

چند قدم به عقب بروید و دوباره به محل قرار گرفتن هر گلدان نگاه کنید و اگر لازم بود جای آن ها را تغییر دهید. گلدان های بزرگ تر را در جایی قرار دهید که باعث حفظ حریم بالکن تان از بالکن همسایه ها شود. اگر بالکن بزرگی دارید می توانید یک ردیف گلدان را در وسط بالکن بچینید و آن را به دو بخش تقسیم کنید و یا چند گلدان را تا اواسط بالکن طوری بچینید که راهرویی از یک قسمت بالکن به قسمت دیگر ایجاد کند.

طراحی بالکن آپارتمان صدر استون -۴

خاکریزی در گلدان‌ها

مقادیر مساوی خاک به سطح گلدان‌ها اضافه کنید که تا کمی پایین‌تر از لبه‌ی آن‌ها را پر کند. درختچه‌ها و درختانی که ارتفاع کمی دارند را در گلدان‌های بزرگ ‌تر و کاکتوس، گیاهانی که گل یا میوه می‌دهد و یا شاخ و برگ زیادی دارند را در گلدان‌های کوچک تر بکارید. گیاهانی که برگ‌های بلندی دارند و سریع رشد می‌کنند را درون گلدانی‌هایی که از لبه‌ی بالکن آویزان کرده‌اید قرار دهید.

طراحی بالکن آپارتمان صدر استون -۶

استفاده از گیاهان پیچک مانند در باغچه و بالکن

گیاهان پیچک مانند را روی داربست قرار دهید و در جایشان محکم کنید تا بهتر رشد کنند. نیمکت‌هایی که برای تزئین بالکن در نظر گرفته‌اید در گوشه قرار دهید. می‌توانید جلوی آن یک میز کوچک هم بگذارید. برای جلوگیری از تابش نور خورشید به مکانی که نشسته‌اید، می توانید از یک چتر به عنوان سایه بان استفاده کنید.

نکات و هشدارهای نصب گلدان در بالکن:

بررسی استحکام بالکن

قبل از شروع به کار، بررسی کنید که بالکن ساختمان شما تا چه میزان وزن را می‌تواند تحمل کند. سپس گلدان‌هایتان را بر اساس آن انتخاب کنید.

استفاده از گلدانهای سبکتر

گلدان‌های پلاستیکی و چوبی چون وزن کمتری دارند و سبک هستند، انتخاب‌های خوبی برای بالکن هستند.

طراحی بالکن آپارتمان صدر استون -۷

آبیاری منظم گلدانها

به طور منظم به گلدان‌هایتان آب بدهید و نگذارید خاک آن‌ها خشک شود.

منبع: phow

 

چگونه یک باغچه ی کوچک در بالکن آپارتمان‌مان داشته باشیم
5 (100%) 2 votes