▒█▀▀▀█ █▀▀█ █▀▀▄ █▀▀█ ▒█▀▀▀█ ▀▀█▀▀ █▀▀█ █▀▀▄ █▀▀ ░ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▄▀█ 
░▀▀▀▄▄ █▄▄█ █░░█ █▄▄▀ ░▀▀▀▄▄ ░░█░░ █░░█ █░░█ █▀▀ ▄ ▒█░░░ █░░█ █░▀░█ 
▒█▄▄▄█ ▀░░▀ ▀▀▀░ ▀░▀▀ ▒█▄▄▄█ ░░▀░░ ▀▀▀▀ ▀░░▀ ▀▀▀ █ ▒█▄▄█ ▀▀▀▀ ▀░░░▀ # We're looking for talented developers like you at  ͇らAÐRらTØNƐ.ㄈO௱ , send your CV to Me iniɘlɒИ-ʜƨoɿooﻼ :   arvindastanboo [at] gmail . com  !

کاهش رشد خزه - چگونه شرایط رشد خزه در محوطه چمن را کاهش دهیم -سنگ آنتیک و سنگ مصنوعی صدر استون

توقف رشد خزه در چمن – چگونه شرایط رشد خزه در محوطه چمن را کاهش دهیم

خزه متشکل از گیاهان کوچکی است که ریشه واقعی ندارند و مسکنی برای بی مهرگان کوچک در خاک است. خزه بخشی از یک توالی طبیعی پوشش گیاهی است و ضرری ندارد. خزه‌ها خاک لخت را می‌پوشانند و مانع فرسایش خاک میشوند. خزه‌ها چمن شما را از بین نمی‌برند ولی زمانی که چمن در حال مرگ است محوطه شما را می‌پوشانند؛ اگر به فکر ازبین بردنشان افتادید این چگونه برای‌تان گفته که چطور با کاهش شرایط رشد خزه و بدون استفاده از مواد شیمیایی از رشدشان جلوگیری کنید.

۱. بوته‌ها و درختچه‌های قابل رشد در سایه بکارید.

چمن در سایه رشد خوبی ندارد، اما متاسفانه شرایط رشد خزه‌ها در سایه به خوبی فراهم است. اگر میزان سایه‌ی محوطه‌ی چمنتان را نمی‌توانید تغییر دهید، می‌توانید گل‌ها و گیاهانی که در سایه رشد خوبی دارند بکارید تا از رویش خزه جلوگیری کنید.
– گیاهانی که در سایه رشد خوبی دارند عبارتند از آستیلبه، برونرا، ریشه زاج آمریکایی، هوستاها، خریق سفید، سرخس، گل ادریس، پالموناریا، و تیارلا. بوته‌ها و گل‌های دیگری نیز وجود دارند که در سایه رشد خوبی دارند. کافی است دفعه‌ی بعدی که به گل‌فروشی می‌روید به دنبال گیاهان سایه‌دوست باشید.

۲. بگذارید آفتاب به چمن برسد.

با این که شرایط رشد خزه در سایه مساعد است اما اکثر چمن‌ها اینگونه نیستند. اگر می‌خواهید چمن سالم‌تری داشته باشید، سعی کنید موانع عبور نور را بردارید تا نور خورشید بیشتر به چمن برسد.
– هیزم‌ها، آجرها و سایر چیزها را به جای چمن، در انبار یا گاراژ نگهداری کنید.
– اگر به فکر ساختن آلاچیق هستید، در نظر داشته باشید که بسته به مکان آن، ممکن است روی چمن سایه بیندازد.
– درختان بزرگ و درختچه‌ها را هرس کنید تا نور بیشتری به چمن برسد.

مطلب مشابه  ایده‌هایی برای استفاده از دیوارهای بتن اکسپوز یا بتن نما در دکوراسیون داخلی

۳. از آبیاری بیش از حد چمن خودداری کنید.

خزه در قسمت‌های مرطوب می‌روید. اگر چمن شما در حال حاضر شرایط خوبی ندارد و شرایط رشد خزه فراهم است، آبیاری بیش از حد، رویش خزه را تسریع خواهد کرد.
-از آبیاری چمن در شب‌های ابتدایی پاییز یا بهار خودداری کنید چرا که خزه در این دوره‌ها استعداد رویش بیشتری دارد.
– اگر چمن شما خودبه‌خود مرطوب و خیس است، با تغییر اندازه، هوادهی، و زدن چمن یا نصب تجهیزات زهکشی در زیر زمین عبور آب را بهبود بخشید.

۴. به اندازه‌ی کافی چمن را آبیاری کنید.

رطوبت بیش از حد شرایط رشد خزه و استعداد رویش خزه را افزایش می‌دهد و خشکی بیش از حد نیز می‌تواند باعث ضعیف شدن چمن و افزایش احتمال رویش خزه شود.
– اگر چمن بیش از حد خشک باشد، قهوه‌ای و ضعیف می‌شود. ممکن است آنقدر ضعیف شود که نتواند آب باران یا سایر رطوبت‌ها را جذب کند و در نتیجه با بارش باران و آبیاری، خزه‌ها به سرعت رشد می‌کنند در حالیکه چمن از بین می‌رود.

 منبع: phow.ir
کاهش رشد خزه – چگونه شرایط رشد خزه در محوطه چمن را کاهش دهیم
5 (100%) 1 vote