▒█▀▀▀█ █▀▀█ █▀▀▄ █▀▀█ ▒█▀▀▀█ ▀▀█▀▀ █▀▀█ █▀▀▄ █▀▀ ░ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▄▀█ 
░▀▀▀▄▄ █▄▄█ █░░█ █▄▄▀ ░▀▀▀▄▄ ░░█░░ █░░█ █░░█ █▀▀ ▄ ▒█░░░ █░░█ █░▀░█ 
▒█▄▄▄█ ▀░░▀ ▀▀▀░ ▀░▀▀ ▒█▄▄▄█ ░░▀░░ ▀▀▀▀ ▀░░▀ ▀▀▀ █ ▒█▄▄█ ▀▀▀▀ ▀░░░▀ # We're looking for talented developers like you at  ͇らAÐRらTØNƐ.ㄈO௱ , send your CV to Me iniɘlɒИ-ʜƨoɿooﻼ :   arvindastanboo [at] gmail . com  !

روانشناسی طراحی داخلی و دکوراسیون - کسب درآمد و فروش موفق تر

چگونه از روانشناسی طراحی داخلی و دکوراسیون منزل پول دربیاوریم؟

چگونه از روانشناسی طراحی داخلی و دکوراسیون منزل پول دربیاوریم؟

همه می‌دانند وقتی کسی به دنبال خرید خانه است،‌ املاک زیبا، جمع‌و‌جور و جدید نظراو را جلب می‌کند. اما اکثر مردم نمی‌دانند دقیقا چه چیزی از نظر روانشنانسی نظر خریدار را جلب می‌کند. به عنوان یک طراح داخلی و مهم‌تر از آن یک خریدار خانه، خودم می‌دانم که وقتی که یک خانه‌ی احتمالی را برای خرید می‌بینم، یکی از این دو احساس در من به وجود می‌آید: احساس خوب یا احساس بد.

پس اگر می‌خواهید خانه‌ی تان را بفروشید یا ملکی بخرید که بتوانید چند سال دیگر آن را اجاره دهید یا به فروش برسانید، نکاتی هستند که وقتی مشغول طراحی هستید باید آنها را درنظر بگیرید.

حس خوب، گرم و دوست‌داشتنی «خانه» را القا کنید

طراحی داخلی - خانه گرم و دوست داشتنی

بهترین راه برای انجام این کار این است که به بنگاه‌های محله سری بزنید و خانه‌هایی را که برای فروش یا اجاره هستند ببینید. وقتی که وارد خانه می‌شوید و داخل آن راه می‌روید به احساستان توجه کنید و سعی کنید آن را در قالب کلمات بیاورید. مثبت هستند یا منفی؟ اگر مثبت هستند چرا؟ سعی کنید دقیقا مشخص کنید که چه چیزی درمورد طراحی داخلی آن خانه وجود دارد که باعث می‌شود احساس خوب و راحتی داشته باشید. ممکن است به خاطر رنگ طراحی باشد، به خاطر لطافت فرش‌ها باشد، یا رنگ‌های گرم تابلوهایی که به دیوارها آویزان شده‌اند، یا بوهای خوشایند که از آشپزخانه به مشام می‌رسند. درمورد احساسات منفی هم که به سراغتان می‌آیند همین کار را بکنید.

محله را در نظر بگیرید

آیا در یک محله جدید ساز در قسمت جدیدی از شهر هستید؟ اگر اینطور است، نماهای مدرن و آخرین مدل‌های طراحی پنجره‌ها و شیشه‌ها نظر خریدارن را جلب می‌کند. اگر در محله‌های قدیمی شهر هستید، به احتمال زیاد مشتری‌های احتمالی شما بیشتر دلشان می‌خواهد طراحی‌ سنتی ببینند، طراحی‌هایی با تُن رنگ قهوه‌ای و دیگر رنگ‌های گرم، کف‌های چوبی،‌ میزهای چوبی و کاشی‌هایی با سبک سنتی،‌ مرمر و سنگ آهک. ساختن یک خانه خیلی مدرن با سبک طراحی بین مدرن و سنتی در یک محله‌های سنتی باعث می‌شود خریدار احساس کند در جای اشتباهی قرار گرفته است و به احتمال زیاد تمایلی به خرید خانه نداشته باشد. همین حالت برای طراحی‌ سنتی در محله‌های مدرن و بالای شهر وجود دارد.

ممکن است طرح‌ رنگ‌ها مشتری‌ها را بترساند یا فراری دهد

رنگ‌ها قدرتمند هستند. بعضی از آنها می‌توانند آرامش بخش باشند و بعضی دیگر به ما استرس وارد کنند. طراحی یک خانه بی‌نقص به این معنی است که احساس گرما و سفارشی بودن خانه تعادل مناسبی داشته باشد، اما در عین حال از نظر رنگ خنثی باقی بماند تا هرکسی که وارد خانه می‌شود بتواند آنجا را خانه خودش تصور کند. رنگ‌های بژ و خاکستری (یا حداقل بژ-خاکستری) همیشه انتخاب‌های خنثی خوبی هستند، و سفید خالص و تمیز یکی از ضروریات است. در طراحی و دکوراسیون هم کمی طعم رنگ را وارد کنید، اما برای رنگ آمیزی دیوارها با رنگ‌های مورد علاقه‌ي خودتان زیاده روی نکنید، چون با این کار تعداد افرادی که ممکن است با یک نگاه عاشق خانه شما شوند را کمتر کرده‌اید. از رنگ‌های تهاجمی مانند قرمز و بنفش اجتناب کنید و خیلی سلیقه شخصی‌تان را وارد طراحی خانه نکنید. ممکن است به نظر برسد فکر خوبی است، اما احتمال اینکه اثر عکس داشته باشد خیلی زیاد است. اجازه بدهید خریدار هم بتواند از قوه‌ی تخیلش استفاده کند، یعنی از یک طراحی شلوغ استفاده نکنید.

به خانه‌تان یک «ویژگی» خاص بدهید

می‌تواند رنگ در ورودی خانه باشد،‌ یا قاب پنجره‌های زیبا و جداب. خانه‌ی شما به چیزی نیاز دارد که بعدا خریدار آن را به راحتی به یاد بیاورد. مطمئن باشید آنها هزاران خانه می‌بینند و اگر خانه‌ی شما به عنوان «همون خونه‌ای که درش آبی بود» به خاطر بیاورند، هنوز شانس بالایی برای فروش خانه‌تان دارید.

مطلب مشابه  ایده های هوشمندانه برای دکوراسیون دیوار آشپزخانه

نقشه خانه خیلی شلوغ یا خیلی خلوت نباشد

به خانه‌های که مردم در آن محله‌ می‌خرند،‌ می‌فروشند یا انتظارتی که دارند توجه کنید. اگر یک خانه‌ی معمولی دارید، خریداران انتظار امکانات آخرین مدل مانند آشپزخانه‌ مدرن با سنگ گرانیت، کف پارکت با کیفیت عالی،‌ کابینت‌های بی‌نظیر  یا وسایل آشپزی گران قیمت ندارند. احتمالا با یک کف پوش لمینت زیبا، کاشی‌های سرامیک و وسایل معمولی شانس بهتری داشته باشید. این کار باعث می‌شود افرادی که برای بار اول است خانه می‌خرند به خانه‌ی شما علاقمند شوند و بعد با سلیقه خودشان آن را ارتقا دهند. در واقع چنین شرایطی برای خریدار و فروشنده شرایطی برد-برد است.

اگر خانه‌تان به دلربایی بیشتری نیاز داشت چه کنید؟

با وجود نکاتی که گفته شد، اگر حس می‌کنید جای چیزی در خانه‌تان خالی است، پولتان را برای چیزی خرج کنید که حتما به سودتان خواهد بود. یک سینک آشپزخانه زیباتر خریداری کنید، یا آشپزخانه را با سنگ‌های زیبا بک اسپلش کنید، چون یک قسمت خیلی مهم و مورد توجه خانه آشپزخانه آن است. یکی از اتاق‌های خانه را انتخاب کنید و یکی یا دو تا از وسایل آن را مدرن‌ کنید. سعی کنید وسایلی که چندان ضروری نیستند را انتخاب نکنید چون خیلی راحت شما را وسوسه می‌کنند ولی بهایی که برایشان را پرداخته‌اید پس نمی‌دهند.

آشپزخانه است که خانه را به فروش می‌رساند

آشپزخانه رویایی

این موضوع یک حقیقت جهانی است. اگر فقط برای نونوار کردن یک اتاق پول دارید، آن یک اتاق باید آشپزخانه‌ی شما باشد. بهتر است همه بودجه شما به سمت آشپزخانه سرازیر شود،‌ چون آشپزخانه‌ بخشی از خانه است که زوج‌ها یا خانواده‌ها بیشترین استفاده را از آن دارند. البته به این معنی نیست که باید وسایل گران قیمت بخرید، اما حتما باید درخشان و تمیز باشند. خریداران عاشق نور خورشیدی می‌شوند که به داخل آشپزخانه می‌تابد. پس اگر پول کافی برای اضافه کردن یک پنجره بزرگ بالای سینک ظرفشویی را دارید، بدون شک ارزشش را خواهد داشت.

از دیگران نظرخواهی کنید

اگر شما مالک هستید یا فروش خانه به شما سپرده شده است،‌ وقتی خریداران احتمالی مشغول دیدن خانه هستند عقب بیاستید، اما از آنها بخواهید در آخر یک برگه نظرسنجی با ۵ سوال را پر کنند. می‌توانید از این سوالات استفاده کنید: «اولین باری که وارد خانه شدید چه احساسی داشتید؟»، «آیا می‌توانید خانواده‌تان را در این خانه تصور کنید». این سوالات را شفاهی از خریدار نپرسید چون ممکن است آنها را معذب کند و درست بعد از اینکه خانه را ترک کردند احساس بدی پیدا کنند که ممکن است تمام زحمتی را که کشیده‌اید به باد دهد.

در انتها، خرید خانه یک خرید کاملا احساسی است و شما باید احساسات مشتری‌ها را در نظر داشته باشید. یعنی وقتی که وارد خانه می‌شوند احساسات باید آنها را غلغلک دهند. بسیاری از خانه‌هایی که هنگام خرید نظر مرا جلب کرده‌اند، آنهایی بوده‌اند که بوی شیرینی تازه از آشپزخانه‌ آنها به مشام می‌رسیده‌ است، رایحه گل‌های تازه در فضا پخش شده، شومینه روشن بوده و یک موسیقی آرام بخش کلاسیک در حال پخش بوده است. یادتان باشد سلیقه شما لزوما سلیقه مشتری‌تان نیست . شما باید مدام تصمیم‌هایتان را بازبینی کنید تا مطمئن شوید که در همان منطقه «خنثی» باقی مانده‌اید. طراحی‌ جدیدتان مبارک باشد!

ترجمه اختصاصی برای صدر استون – م.ناصری

0-روانشناسی طراحی داخلی

1-روانشناسی دکوراسیون داخلی

2-چگونه روانشناسانه طراحی کنیم

3-تاثیر معماری داخلی بر فروش یا اجاره مسکن

4-تاثیر محله و همسایه ها بر قیمت مسکن

4-Create that warm, fuzzy feeling of “home”

5-Consider the neighborhood

6-Color schemes can intrigue, or scare off buyers

7-Give your home its special “thing”

8-Don’t under, or over-build for the area

9-But if you feel your home needs and extra oomph

10-Kitchens sell houses

11-Ask for feedback

منبع: huffingtonpost

چگونه از روانشناسی طراحی داخلی و دکوراسیون منزل پول دربیاوریم؟
5 (100%) 1 vote