▒█▀▀▀█ █▀▀█ █▀▀▄ █▀▀█ ▒█▀▀▀█ ▀▀█▀▀ █▀▀█ █▀▀▄ █▀▀ ░ ▒█▀▀█ █▀▀█ █▀▄▀█ 
░▀▀▀▄▄ █▄▄█ █░░█ █▄▄▀ ░▀▀▀▄▄ ░░█░░ █░░█ █░░█ █▀▀ ▄ ▒█░░░ █░░█ █░▀░█ 
▒█▄▄▄█ ▀░░▀ ▀▀▀░ ▀░▀▀ ▒█▄▄▄█ ░░▀░░ ▀▀▀▀ ▀░░▀ ▀▀▀ █ ▒█▄▄█ ▀▀▀▀ ▀░░░▀ # We're looking for talented developers like you at  ͇らAÐRらTØNƐ.ㄈO௱ , send your CV to Me iniɘlɒИ-ʜƨoɿooﻼ :   arvindastanboo [at] gmail . com  !

نما خانه با چوب - مزایا استفاده از چوب به عنوان متریال اصلی خانه -سنگ آنتیک و سنگ مصنوعی صدر استون

نما خانه با چوب – مزایا استفاده از چوب به عنوان متریال اصلی خانه

چرا خانه های چوبی؟ دلایل برتری چوب بعنوان متریال سازنده خانه

  1. کارامدی انرژی

چوب یک ماده ی طبیعی نارسانا بوده و در ایزوله سازی سرما و گرما بسیار کارآمد است. این امر به این معناست که مقدار انرژی قابل توجهی توسط چوب در خانه های چوبی در مقایسه با خانه های سنگی، بتونی و آجری، ذخیره میشود. این متریال علاوه بر عایق بودن برای سرما و گرما، میتواند نقش عایق بسیار خوبی را برای صدا نیز ایفا کند و این موضوع خانه های چوبی را گرم، آرامبخش و با صفاتر میسازد.

Wooden House - خانه چوبی

Wooden House – خانه چوبی

چوب بعنوان یک متریال سبک، برای ایزوله سازی صدا گزینه مناسبی نیست اما برای جذب صدا گزینه بسیار مناسبی است. چوب از ایجاد اکو و سر و صدا با جذب آن، جلوگیری میکند. به همین دلیل است که تعداد زیادی متریال از نوع چوب در سالن کنسرت ها مورد استفاده قرار میگیرد. سرعت صوت در چوب، نسبت به گازها یا مایعات، بیشتر است و نزدیک به سرعت صوت در فلزات است. انرژی صوت در اثر اصکاک نیز کاهش میاید اما این کاهش در جوب، به طرز قابل توجهی کم استو این کم بودن به دلیل ساختار سبک جوب است. به همین دلیل نیز بسیاری از الات موسیقی از چوب ساخته میشوند.

  1. کارامدی اقتصادی

به جهت اتخاذ روش دقیقی که خانه های چوبی نقشه کشی و ساخته میشوند، ساخت این گونه خانه ها نسبت به ساخت خانه هایی با استفاده از سایر متریال مانند سنگ یا بتون، سریع تر انجام میشود. این سرعت در ساخت، باعث صرفه جوئی زیاد در هزینه ها میشود.

  1. ویژگی های حرارتی

همانطور که میدانیم با تغییر در دما، اندازه و حجم مواد نیز دستخوش تغییر قرار میگیرد. حجم مواد با افزایش دما، افزوده میشود و این نشان دهنده گسترش خطی در حجم میباشد. افزایش حجم مواد باعث کاهش استحکام آنها میشود. استیل که ماده ای غیر ارگانیک و غیر آتش زا است و از همین رو مزیتی بر آتیش دارد نیز هنگام استفاده در ساختمان ها و درمجاورت افزایش دما، به شدت بزرگ شده و فرومیریزد.

اما چوب عملا در برابر گرما هیچ گونه تغییری در حجم خود نشان نمیدهد. در عوض، در اثر دادن گرما به چوب، چوب خشک شده و استحکام آن افزایش میابد. تنها زمانی که چوب افزایش مختصری در حجم خود دارد، زمانی است که در آن سطح رطوبت کمتر از 0% باشد. این موضوع از نظر علمی اهمیت بخصوصی دارد. در عمل، سطح رطوبت چوب حتی در خشک ترین آب و هوا، به زیر 5% نمیرسد.

خانه چوبی - Wooden House

خانه چوبی – Wooden House

  1. معماری چند منظوره
مطلب مشابه  استفاده از سنگ در دکوراسیون کف حمام و دستشویی

طراحی های انجام شده در مورد خانه های چوبی، اعمال تغییرات و اصلاحات را به ساختمان ای چوبی آسان تر میکنند. ایجاد بخش های افزوده، تغییر اندازه ی پلات یا جابجائی اتاق ها در طراحی، به راحتی قابل انجام بوده و میتوان خانه را به شکل دلخواه درآورد.میتوان خانه را بصورت مرسوم و معمولی یا مدرن و تاریک ساخت. انتخاب با شماست.

از نظر زیبائی نیز، چوب اساسا یک متریال طرح دار است. هر درختی رنگ، طرح و بوی مخصوص به خود را دارد و در صورت ایجاد برش از تنه ی درختان، آن طرح ها و بوها از بین نمیروند. میتوان روی چوب را برای تیره یا روشن شدن نیز رنگ آمیزی نمود.

  1. سازگار با محیط زیست

از آنجا که چوب یک ماده پایدار بدست آمده از چوب های تجدیپذیر جنگل ها و بدون استفاده از سوخت های فسیلی است، ساختارهای چوبی نیز فعالانه به محیط زیست در جذب و ذخیره ی CO2 اتمسفریک کمک میکنند.

  1. محصول طبیعی

چوب مورد استفاده برای ساخت خانه ها و ساختمان ها ماده ای تهیه شده از جنگل های پاکیزه و بهترین نماد هوای پاک و سالم است. این متریال طبیعی و ارگانیک است و محصولی بی نظیر و زیباست که طبیعت به ما هدیه داده است.

تالیف و گردآوری : م.رحمانی عضو تحریریه صدر استون

نما خانه با چوب – مزایا استفاده از چوب به عنوان متریال اصلی خانه
5 (100%) 1 vote